Penny board: Skvělá hračka, která vás dostane do pohybu!

Penny Board

Penny board je moderní hračka, která si získala srdce mnoha dětí i dospělých po celém světě. Jedná se o malou a lehkou plastovou desku s koly, která nabízí skvělý způsob dopravy a zábavy. Penny boardy jsou ideální pro krátké výlety po městě, ale také se hodí pro jízdu na skateparku či na ulici. S jejich rychlou obratností, barevnými motivy a jednoduchostí jsou penny boardy skvělým doplňkem do každého životního stylu. Pokud uvažujete o nákupu této hračky, připravte se na spoustu zábavy a adrenalinu!

Historie penny boardu

Penny board, jako jedna z nejoblíbenějších hraček posledních let, má svou zajímavou historii. Pojďme se podívat, jak se penny board stal fenoménem skateboardingu.

V roce 2010 se ve Velké Británii začaly objevovat malé plastové skateboards s klasickým retro designem a malými kolečky. Tyto skateboards byly velmi populární mezi mladými lidmi a brzy se rozšířily po celém světě. Jejich výrobce, australská společnost Penny Skateboards, rychle zaznamenala ohromný úspěch.

Nicméně penny board není vůbec novátorskou myšlenkou. Jeho původ sahá do 60. let minulého století a první "plastové" skateboardy byly vyráběny již na konci 70. let. Avšak dnešní penny boardy jsou inovativní díky použití moderních materiálů jako je odolný plast a lehké kovy pro trucky (konstrukci pro upevnění kol). Dnes najdete na trhu mnoho různých typů penny boardů v různých barvách a tvarech.

Dnes penny board není jen hračka pro děti, ale stalo se to i módním doplňkem a oblíbeným způsobem dopravy v městském prostředí. Tento malý skateboard je také velmi oblíbený mezi milovníky skateboardingu díky své snadné ovladatelnosti a univerzálnosti.

Popis a konstrukce penny boardu

Penny board je malá a lehká hračka, kterou si oblíbili nejen děti, ale i teenagerové a mladí dospělí. Penny board se skládá z desky, která může být vyrobena z různých materiálů jako například plastu nebo bambusu, a k tomu patří koly a ložiska. Deska penny boardu mívá délku kolem 55 centimetrů a šířku okolo 15 centimetrů. Kola bývají menší velikosti (zhruba 5-6 cm v průměru) a pevně umístěny na podvozku, který je připevněn ke spodní straně desky. Všechny tyto komponenty jsou navrženy tak, aby penny board byl co nejlehčí a snadno ovladatelný. To umožňuje jeho uživatelům být velmi pohyblivými na něm a snadno ho přenášet v batohu či tašce.

Materiály a design penny boardu

Penny board je skateboardová hračka, která je v posledních letech stále oblíbenější. Jeho malé rozměry jsou ideální pro dopravu po městě, ale také pro jízdu na krátkých tratích. Materiál penny boardu se často liší podle značky a modelu, ale obvykle se používají plastové desky, které jsou velmi odolné a lehké. Design penny boardu se také často mění a jednotlivé značky pořád inovují svůj vzhled. Můžete si vybrat z různých barev, vzorů nebo třeba limitovaných edic. Díky tomu si každý najde tu svoji dokonalou kombinaci materiálů a designu penny boardu, který bude nejenom stylovým doplňkem, ale i praktickým prostředkem k pohybu po městě.

Bezpečnostní opatření při používání penny boardu

Při používání penny boardu je velice důležité myslet na bezpečnost. Základními opatřeními jsou nošení helmy a chráničů na kolenou a loktech. Dále je potřeba mít vhodné boty, které poskytují dostatečnou oporu a nekloužou po povrchu penny boardu. Nikdy byste neměli jet příliš rychle nebo nezvládatelně, abyste snížili riziko pádu a zranění. Kromě toho vždy dbát na to, abyste jeli pouze vyznačenými místech pro skateboarding, kde není nebezpečí kolize s ostatními lidmi či dopravními prostředky. S dodržováním těchto základních pravidel se můžete vyhnout zbytečným zraněním a udržet si radost ze svého penny boardu.

Výhody a nevýhody penny boardu

Penny board je malá a lehká hračka ze dřeva nebo plastu, kterou mnoho lidí používá jako dopravní prostředek nebo pro zábavu. Tato hračka nabízí několik výhod, včetně snadné přenosnosti a mobilního charakteru. Díky svému kompaktnímu rozměru a lehkosti se penny boardy snadno vejde do batohu nebo dokonce pod sedadlo v autobuse. Dále umožňuje rychlé cestování po městě bez nutnosti hledat parkovací místo.

Nicméně, s tímto typem hračky jsou také spojeny některé nevýhody. Prvním faktorem je to, že penny board nenabízí moc prostoru pro nohy a proto jej nelze považovat za nástroj vhodný pro dlouhé jízdy na delší vzdálenosti. Také nedoporučujeme jeho používání na nerovných površích, což by mohlo vést k potenciálním úrazům.

Celkově lze říci, že penny board je skvělou volbou pro krátkodobé cestování po městských oblastech a jako zdroj zábavy, ale jeho použití by mělo být bráno s opatrností a uvážením potenciálních rizik.

Různé styly jízdy na penny boardu

Pokud se chcete naučit jezdit na penny boardu, můžete se inspirovat několika různými styly jízdy. Někteří lidé preferují rychlou a agresivní jízdu, kterou kombinují s triky jako jsou ollie nebo kickflip. Další raději jezdí relaxovaným stylem cruising nebo carving, kdy si užívají plynulého pohybu a průjezdu zatáček. Existuje také styl freestyle, který využívá zvláštních trikových prvků jako manuals, slides a grinds. Bez ohledu na to, jaký styl si vyberete, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a chránit hlavu a tělo pomocí vhodné ochranné výstroje při každé jízdě na penny boardu.

Nejlepší značky penny boardů na trhu

Pokud hledáte kvalitní penny board, na trhu existuje mnoho značek, které vám mohou nabídnout skvělou kvalitu a různé designy. Mezi ty nejlepší patří například Penny Skateboards, Ridge Skateboards, Osprey Skateboards, Stereo Skateboards a Globe Skateboards.

Penny Skateboards jsou původními tvůrci této ikonické hračky a dodnes se pyšní vysokou kvalitou materiálů a precizním zpracováním. Jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Ridge Skateboards jsou známé svým jedinečným designem a nízkou hmotností. Dostupné jsou v různých velikostech a barvách.

Osprey Skateboards jsou ideální volbou pro začátečníky nebo pro ty, kteří chtějí penny board použít jako dopravní prostředek. Jsou velmi odolné a snadno ovladatelné.

Stereo Skateboards nabízejí vysokou kvalitu desek i nástavců s unikátním retro designem. Jsou určeny spíše pro pokročilé jezdce.

Globe Skateboards mají široký sortiment skateboardů a penny boardů s různými techologiemi a designy. Jejich produkty jsou oblíbené mezi profesionálními jezdci.

Zvolení správné značky penny boardu závisí především na vašich preferencích a potřebách. Je důležité vybírat kvalitní produkty, které vám umožní bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Jak vybrat správnou velikost penny boardu

Pokud se rozhodnete koupit penny board, velikost je jedním z důležitých faktorů, které byste měli zvážit. Správná velikost penny boardu závisí na vaší výšce a váze. Pro lidi s menší postavou nebo pro začátečníky se obvykle doporučují kratší desky s délkou kolem 22 palců. Tuto délku lze snadno ovládat a méně pravděpodobně dojde k pádu.

Pro ty vyšší nebo těžší mohou být vhodnější delší penny boardy, které mají délku kolem 27 palců. Tyto desky jsou stabilnější a poskytují větší plochu pro nohy.

Je také důležité vzít v úvahu typ jízdy - pro kratší trasy nebo jízdu po městských ulicích budete potřebovat odlišný typ desky než pro jízdu na dlouhé vzdálenosti.

Mějte na paměti, že každý penny board má své unikátní vlastnosti a že volba správné velikosti by měla být prováděna individuálně podle vašich potřeb.

Jak se naučit jezdit na penny boardu

Jezdění na penny boardu je oblíbenou aktivitou mezi dětmi i dospělými. Pokud se chcete naučit jezdit na této malé hračce, je třeba dodržovat několik základních pravidel. Začněte postupně a nejprve se snažte udržet rovnováhu stojíc na penny boardu bez pohybu. Poté přesuňte váhu těla doleva a doprava, abyste si zvykli na manipulaci s deskou. Když budete cítit jistotu, zkuste se rozjet a udržet rychlost pohybem nohou. Důležité je také střídat nohy na boardu, aby byla zátěž rovnoměrně rozložena. Pokud chcete vyšší rychlosti a větší pohyb, zkuste použít svůj odrazový a brzdící nohu pro zrychlení a brzdění. S trochou trpělivosti a cviku se může každý naučit jezdit na penny boardu jako profesionál!

Penny board jako dopravní prostředek ve městě

Penny board se stal populárním dopravním prostředkem v mnoha městech. Jeho malé rozměry a lehkost umožňují snadnou manipulaci v rušných ulicích a pomáhají vyhnout se zácpám v dopravě. Tento druh hračky je ideální pro kratší vzdálenosti, jako například do školy nebo do práce. Navíc penny board má zajímavý design, který oslovuje nejen děti, ale i teenagerů a mladých lidí. Pokud hledáte alternativu k tradičním dopravním prostředkům, pak byste si určitě měli vyzkoušet penny board a objevit nové možnosti pohybu ve městě.

Za konečné hodnocení lze říci, že penny board je zajímavou a zábavnou hračkou pro děti i dospělé. Díky svým vlastnostem, jako jsou kompaktnost, lehkost a snadná ovladatelnost, se stala oblíbenou volbou pro mnoho skateboardistů po celém světě. Pokud hledáte nový způsob jak trávit čas venku s přáteli nebo vyzkoušet něco nového, určitě byste měli zvážit koupi penny boardu.

Publikováno: 25. 10. 2023

Kategorie: hračky

Autor: Renáta Mladá

Tagy: penny board | hračka